z

Чому в Закарпатті не можна починати жодної справи без чашечки кави?

Закарпатці, впевнені, що кращу каву в Україні готують саме у них. І з цим не посперечаєшся. Ні в одному з фешенебельних ресторанів в Україні не спробувати такої кави, як варять у Закарпатті. У цьому переконуються і численні туристи, які приїжджають сюди на відпочинок у горах. Закарпатський “кавіль” користується величезною популярністю.

Як правило, закарпатці вживають міцний, оксамитовий і ароматний напій. Звичайно, в придорожніх кафе можна зробити каву в спеціальних терміналах, але такий напій не зрівняється з тим напоєм, який зварить господиня в невеликому сімейному готелі. Кажуть, що всі разом узяті жителі Карпат, за день випивають близько 100 тисяч літрів кави. І це ще Україна не займається вирощуванням цього напою!

Мода на ароматний напій прийшла в Україну відносно недавно, а саме в минулому столітті. Спочатку, його могли собі дозволити лише представники інтелігенції і знаті. Вперше напій скуштували саме в Західній Україні, а саме в Закарпатті. Історично вважається, що знаменитий напій привезли до нас турки, які в той час були частими “гостями” в нашій країні. У той час край входив до складу Угорського королівства. Не дивно, що напій став символом багатства і влади, адже прості люди не могли собі його дозволити. Протягом довгих років чашечка ароматної кави була привілеєм заможних людей.

У глибинних закарпатських селищах, місцеві жителі змогли спробувати напій лише в середині 60-х років 20 століття. До цього моменту про каву чули всі, але пробували його лише одиниці і стали називати його “кавіль”.

В наш час для туристів в Закарпатті, а саме в Ужгороді, навіть проводять спеціальні кавові тури. Меккою кави в Україні вважається Львів. З цього приводу закарпатці навіть стали іронізувати: “Львів славиться своїми кав’ярнями, а Ужгород – кавою”.

Поступово цей напій став своєрідним культом, який доходить до комічних ситуацій. Місцеві поліцейські стверджують, що часто чують від правопорушників запрошення на каву. Тобто навіть хабарі тут пропонують у вигляді кави. Правозахисникам нічого не залишається, як пояснювати громадянам, що так не можна.

Крім того, на Закарпатті складається безліч легенд і жартівливих історій про каву. Якщо ви хочете зануритися в атмосферу культового напою, то вам неодмінно потрібно приїхати в Західну Україну. Вашим розміщенням займеться готель “Континент”. Тут вас зустріне доброзичливий персонал. У нас можна замовити екскурсійні програми на будь який смак та бюджет. Ваш відпочинок в Карпатах залишить тільки позитивні емоції.