k

Бережіть Карпати!

Гори Карпати вражають своєю красою. Не дивно, що тут живуть такі життєрадісні люди, які завжди раді гостям. Численні туристи відзначають, що раді повертатися сюди знову і знову. І якщо приїхали в Карпати взимку, то неодмінно треба подивитися на гори ще й навесні. Карпати прекрасні в будь-який час року. Найбільший потік туристів в Карпатах на новорічні свята. Гості тут зустрічають Новий рік, Різдво і ніхто навіть не замислюється про те, що і самі гори мають своє свято.

Міжнародний день гір

Міжнародний день гір відзначається 11 грудня. Поки що цей день, звичайно, не став вихідним календарним днем, але для жителів Прикарпаття це дійсно знаковий день, який гуцули намагаються відзначати з властивим для українців розмахом – піснями, танцями, хорошим домашнім вином.

Цікаві факти про Карпатські гори

  • Саме в Карпатах розташовано більше 20% лісового запасу всієї України.
  • Карпатським горам понад 25 млн років, що за природними мірками говорить про те, що вони ще досить молоді.
  • Найбільша ширина Карпат досягає 430 км, а це відстань досить велика.
  • Ще зі шкільних уроків багато з нас пам’ятають, що найвищою точкою є гора Говерла. Її висота сягає 2061 м. Дістатися на вершину цієї гори честь для багатьох туристів. Деякі встановлюють на ній прапори на знак того, що досягли найбільшої вершини. Непідготовленим людям рекомендується підніматися на вершину тільки зі спеціально навченими фахівцями.
  • У Карпатах також розташоване найбільше і саме мальовниче гірське озеро – Синевир. Місцеві жителі складають про озеро безліч дивовижних легенд і сказань. Туристи із завмиранням серця слухають хвилюючі історії. Посередині водойми знаходиться невеличкий острівець, що робить озеро з висоти пташиного польоту схожим на око. Воно утворилося приблизно 10 тисяч років тому.
  • Людина настільки не раціонально використовує природні ресурси, що за останні кілька десятиліть території лісів скоротилися майже втричі. Якщо і далі піде в такому темпі, то горам загрожує важка доля.
  • Через стрімку вирубку лісів страждають і самі місцеві жителі. В горах почастішали повені. Багато людей залишаються не тільки без городів, але і без житла, яке виявляється затопленим.
  • Свою “лепту” внесли і туристи. Вздовж доріг можна зустріти гори сміття, яке викидають прямо з автомобілів. Звичайно, це позначається на екологічному стані місцевості.

Вирушаючи в Карпати відпочивати не забувайте, що чистота планети насамперед. Не чекайте поки настане Міжнародний день гір, ставтеся до них з повагою в будь-який день. Відпочивайте в чистій місцевості і з чистим серцем!

З ув. колектив співробітників готелю “Континент”.