k

3 способа зігрітися в лісі

Під час походу в лісі може статися безліч непередбачених ситуацій. Ось чому перед відправленням в черговий похід досвідчені інструктори завжди проводять бесіду з техніки безпеки з туристами.

Працівники готелю “Континент” нагадують своїм постійним і новим гостям, що в лісі необхідно дотримуватися особливої обережності. Не слід вирушати в гори і ліс без досвідченого супроводжуючого. І все ж для тих, хто вирушає в похід, пропонуємо 3 способи, як зігрітися в лісі з допомогою підручних засобів:

 

  1. Лопатою викопуємо яму. Якщо немає лопати, то можна використовувати ложку або ніж. Поглиблення злегка утрамбовуємо ногами. Збираємо сухі гілки, хмиз і розпалюємо вогнище, а поки горять гілки, викладаємо дно ями камінням. Потім розподіляємо палаючі вугілля по всій площі поглиблення. Вони потрібні для того, щоб розігріти камені, які в свою чергу прогрівають верхній шар землі. Щоб ізолювати тепло, потрібно накидати згори ялинкові гілки. Таким нехитрим способом вийшло “вогняне ліжко”. Воно може врятувати від холоду, навіть в саму холодну ніч у лісі.
  2. Багаторічний досвід туристів показує, що для того, щоб зігрітися достатньо відвести вологу від тіла, а потім подбати, щоб вона не вбралася в одяг. Для цього потрібно укутати власне тіло газетами – ретельно обмотати руки, плечі і груди. Потім одягаємо футболку і куртку. За таким же принципом працює термобілизна. Вона зроблена з двох основних шарів – внутрішнього синтетичного, який відводить вологу від тіла і зовнішнього бавовняного, який відповідає за всмоктування вологи. Між шкірою і зовнішнім середовищем утворюється захисний прошарок з теплого повітря, який ізолює тіло від холоду.
  3. Ночівля в лісі в похідних умовах передбачає наявність спальних мішків. В них набагато комфортніше і тепліше. Однак, що робити, якщо їх немає? На допомогу прийдуть звичайні мішки, з яких можна зробити великий спальний комплект. Соломою і сіном зазвичай утеплюють стіни сараїв і складських приміщень. Завдяки своїм ізоляційним властивостям солома прекрасно зберігає тепло, з часом не сиріє і швидко висихає після дощу. Такий соломою треба набити мішки. Таким чином, один мішок, набитий соломою, буде служити матрацом, другий – подушкою, а третій – ковдрою. Створюється своєрідний ефект шуби, хоча насправді мало хто знає про те, що сам по собі кожух не гріє — це людина гріє шубу. Хутро поганий провідник тепла, він лише уповільнює доступ холодного повітря до тіла ззовні і також затримує тепло, не дозволяючи йому виходити назовні. Солом’яні мішки діють також. Сухі порожнисті стебла — це тисячі повітряних капсул, які зберігають тепло. Через деякий час тіло почне віддавати своє тепло і заповнювати порожнечі, утворені соломою. Вже через півгодини теплові капсули будуть зігрівати завмерлого туриста.

Щоб не замерзнути і не заблукати в лісі дотримуйтесь правил безпеки. В готелі “Континент” завжди раді гостям і зігріють вас своєю гостинністю в будь-який час доби і в будь-яку пору року. Замовте номер в готелі “Континент” вже сьогодні і вирушайте пізнавати красу українських Карпат!